Ціна: 500 грн
ПП "Хмельницькгеопроект"
ПП "Хмельницькгеопроект"
Інші товари фірми:
Топографо — геодезичні, картографічні роботи Приватизація земельних ділянок Виготовлення проектів відведення

Процедура купівлі-продажу або укладення договору оренди земельної ділянки регламентується великою кількістю нормативних документів. Не рідкісні випадки, коли після здійснення операції несподівано спливають обставини, що не дозволяють використовувати земельну ділянку так, як це планувалося.
Ось лише невеликий перелік «сюрпризів», які підстерігають покупця земельної ділянки:
1. Підроблений Держакт на право володіння землею.
2. Відсутність документації, що супроводжує Держакт: Проект відведення земельної ділянки, Технічний звіт про винесення земельної ділянки в натуру та позитивні висновки відповідних органів державної влади про можливість надання земельної ділянки, акт встановлення та погодження меж землекористування.
3. Невідповідність цільового призначення ділянки планам покупця. Здавалося б — не біда, існує процедура зміни цільового призначення землі. Але не все так просто. Є категорії земель, зміна цільового призначення яких, можлива тільки за узгодженням з Верховною Радою України. Крім цього, за окремими категоріями земель процедура зміни цільового призначення гранично ускладнена.
4. Імовірність того, що найближчим часом земля, яку Ви придбали підлягає вилученню для суспільних потреб у зв'язку з планами забудови населеного пункту. У цьому випадку Вам, звичайно ж, повернути якусь частину коштів, вкладених в земельну ділянку, але навряд чи ця компенсація буде рівноцінна ринкової вартості ділянки.
5. Наявність земельного сервітуту. Право земельного сервітуту — право на використання чужої земельної ділянки. Інакше кажучи, Вашої землею може користуватися хтось ще. Скажімо, через Вашу ділянку може бути прокладений водопровід для громадських потреб. Або через нього (відповідно до договору сервітуту) проганяють громадську череду. Для того, щоб визнати договір сервітуту недійсним доведеться звертатися до суду.
6. При винесенні земельної ділянки в натуру були неправильно визначені координати. На жаль, і таке буває … І тоді виходить, що з точки зору закону, Ви здійснили самозахоплення території.
7. Продавець приховав інформацію про наявність мережі комунікацій під Вашим ділянкою. Скоріш за все, на такій ділянці будівництво неможливе.
Це тільки початок списку можливих ускладнень, пов'язаних із земельною ділянкою. Щоб не потрапити у скрутне становище, ми рекомендуємо Вам провести аудит передбачуваного до купівлі земельної ділянки (земельна аудит). Звернувшись до фахівців , Ви захистите себе від можливих неприємностей.
Земельний аудит включає в себе наступні роботи:
— Перевірка цільового призначення земельної ділянки;
— Перевірка правильності оформлення документів;
— Перевірка походження ділянки;
— Перевірка земельної ділянки на «проблемність»;
— Перевірка на наявність правових та інших обмежень;
— Оцінка ризиків.