Влітку чекають на зниження депозитних ставок

08.03.2013
Влітку чекають на зниження депозитних ставок

Наприкінці весни і впродовж літа падіння депозитних ставок у гривні та у валюті в більшості українських банків прискориться. Це пов'язано з накопиченням надлишкової подушки ліквідності, а також зі зниженням девальваційних очікувань населення.
Про це заявив директор Департаменту корпоративного бізнесу комерційного банку Олександр Андрюшенков.

На думку експерта, уповільнити падіння ставок може лише IV квартал, який традиційно характеризується подорожчанням ресурсів, у тому числі внаслідок посилення девальваційних побоювань. "Також на вартість депозитів впливатимуть темпи росту економіки і продовження співпраці з МВФ. Але за умови забезпечення курсової стабільності урядом і НБУ, ставки наприкінці 2013 року цілком можуть впасти до рівня початку 2012 року - 16-17% річних у гривні", - цитує Андрюшенкова UBR.

Банкір зазначає, що фінансова система вже увійшла в стадію зниження прибутковості внесків. "Спостерігаючи в січні та лютому 2013 року досить надлишкову ліквідність, можна з впевненістю сказати, що банки більше не зацікавлені у дорогих ресурсах, маючи зараз досить міцну "подушку ліквідності". Настав час трохи заощадити. Насамперед необхідно знижувати вартість ресурсів. Адже об'ємні показники ринку кредитування практично не змінилися", - говорить експерт.

Андрюшенков також додав, що зниження ставок за валютними вкладами пов'язано зі спадом політичного напруження в країні. "Напередодні парламентських виборів багато вкладників вважали за краще забрати свої вклади з банків, щоб "перечекати невизначеність". Частина знятих коштів конвертувалася в інвалюту: вересень-жовтень 2012 р. відзначений значним приростом вкладів у доларах. Зважаючи на те, що валюта останнім часом не є інструментом для кредитування фізичних осіб, та й не всі юридичні особи потребують валютних кредитів, то великої необхідності у валютних ресурсах на сьогоднішній день немає", - говорить Андрюшенков.

Нагадаємо, раніше Незалежна асоціація банків України заявляла, що українські банки знижуватимуть ставки за депозитами фізичних осіб, якщо зберігатиметься достатній рівень ліквідності та обмежений попит на банківські кредити.

Укрінформ Всі новини

Підтримай новину:

Схожі новини
Україна піднялася в рейтингу туристичних країн
Уряд візьметься за відновлення спортивних майданчиків
Весняний призов скорочено майже до 14 тисяч чоловік
Оголошено конкурс на кращий логотип до 200-річчя Шевченка
За готівкові операції понад 150 тисяч штрафуватиме податкова
Виробництво автомобілів швидкої допомоги в Україні збільшиться у 10 разів

Коментар до цього матеріалу:

Ім'я:
Текст коментаря:
Введіть число с зображення: