Свої шанси підписати угоду про асоціацію Україна розцінює оптимістично

07.03.2013
Свої шанси підписати угоду про асоціацію Україна розцінює оптимістично

Україна тримає курс на проведення необхідних реформ, щоб підписати знакову угоду з Євросоюзом цього року.
 Про це заявила в інтерв'ю член делегації в парламентській асамблеї Ради Європи Юлія Льовочкіна.
"Плану "Б" не існує", - наводяться її слова у блозі Wall Street Journal. За словами депутата Верховної Ради, Київ "дуже оптимістично оцінює" результати зустрічей з європейськими чиновниками, що відбулися у рамках саміту Україна-ЄС 25 лютого, які готують завершальну стадію роботи перед підписанням угоди про асоціацію в листопаді цього року.

Необхідні реформи включають реформу судової системи та інші перетворення, велика частина з яких вже перебувають у процесі реалізації, сказала Льовочкіна.

При цьому, додала політик, за її власною оцінкою, навіть якщо Україна ще не є членом ЄС, Євросоюзу слід активніше чинити тиск на РФ для вирішення давньої суперечки між Росією і Україною, що стосується контракту на постачання природного газу, згідно з яким Україна зобов'язана виплачувати мільярди доларів навіть за те паливо, яке вона не використовує.

Згідно з умовами контракту, підписаного прем'єром Юлією Тимошенко в 2009 році, Україна змушена платити за російський газ ціну, яка значно перевищує ціну для Німеччини. Контракт із умовою "бери або плати" обходиться за рік на $6 млрд дорожче, що становить 4% ВВП країни.

Росія дала зрозуміти, що готова змінити умови контракту на постачання газу, тільки якщо Київ погодиться вступити в очолюваний Москвою Митний союз (Росії, Білорусі та Казахстану). Це виключить будь-який рух до більш тісної інтеграції з ЄС.

Втім, "Україна вже зробила свій остаточний вибір" в цьому питанні, говорить Льовочкіна, яка раніше зазначала, що тісніші зв'язки з ЄС обійдуться для України додатковими витратами найближчими роками.

Наразі Україна імпортує газ із країн-членів ЄС, нарощуючи при цьому вітчизняний видобуток газу. Успіх у цих починаннях важливий, оскільки від України також вимагають знизити субсидування цін на газ для населення - політично непопулярний крок, який підкреслює, наскільки сильно обмежує газовий контракт із Росією поле для маневру України у внутрішній політиці в плані стимулювання економічного розвитку.

"Ми вирішуємо ці питання", - сказала Льовочкіна щодо внутрішніх цін на газ. Вона додала, що уряд поступово готує свою ГТС до роботи в реверсному режимі, щоб мати можливість поставляти населенню газ місцевого видобутку, при цьому промислові споживачі купуватимуть дорогий імпортний газ, тоді як зараз усе відбувається навпаки.

Тим часом, Україна підписала контракти на розвідку і видобуток сланцевого газу з великими міжнародними компаніями Chevron, Royal Dutch Shell PLC і Eni SpA.

Україна має приблизні витягувані запаси в 42 трильйони кубічних футів сланцевого газу, що майже в 40 разів перевищує обсяги, які плануються для прокачування Росією газопроводами Північного і Південного потоків, причому обидва ці проекти спочатку планувалися для обходу України - важливої транзитної країни на шляху постачань газу до Європи.

Укрінформ Всі новини

Підтримай новину:

Схожі новини
Визначено 50 найзавидніших наречених України
Одні з найбільш активних на конкурсі The Bobs саме українські блогери
Виробництво автомобілів швидкої допомоги в Україні збільшиться у 10 разів
8 Березня ненавидить третина офісних працівників
У боротьбі з ВІЛ та гепатитом допоможуть вітчизняні тест-системи
Понад 10 тисяч жінок отримали звання "Мати-героїня"

Коментар до цього матеріалу:

Ім'я:
Текст коментаря:
Введіть число с зображення: